logo
logo

Celal Buğra Demirel Kimdir?..

 

 YÜREK TAŞIYAN YOLLARDAKİ ADIMLAR

1980 yılının İstanbul’ unda kar yağışlı bir Şubat sabahı doğdu, meleklerin okyanustan getirdikleri sıcak rüzgarla, ciğerlerim yaşamla doldu. Gözlerim, ilk defa anne ve babamın güzel yüzünü gördü. Kulaklarım, onların nefesinden çıkan, ismimi duydu.

İlk ve orta eğitimimi Bahçelievler de tamamladım. Lise eğitimimi fen matematik bölümü öğrencisi olarak Ataköy de yarım dönem erken mezun olarak bitirdim.

1998 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’ne girdim.

1999 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’ nde “İ.K.Ü Sualtı Dalgıçlığı ve Fotoğrafçılık Kulübü” nü kurdum.

2000 yılında, kurduğum klüpte kendim de dahil olmak üzere, bir çok arkadaşımın CMAS 1 Yıldız balıkadam olmasını ve mavinin derinliğindeki, aşka tanık olmasını sağladım.

2003 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldum. Askerlik görevimi yapmak üzere ilk celp döneminde askere alınmam için Türk Silahlı Kuvvetlerine dilekçemi ilettim. Askeri eğitimimi Tatvan İlçe Jandarma Komutanlığı’ nda karargah askeri olarak üstün başarı ile tamamladım.

2005 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra, çocukluğumdan gelen dalış yeteneklerimi Kuzey Ege Dalış Merkezinde içerisinde dalış organizatörlüğü, kompresör operatörlüğü ve dalış amirliğini içeren çeşitli görevler ile geliştirdim. Sonrasında Kuzey Ege Dalış Merkezinde Padi dalış sistemine, Advanced Open Water Diver olarak geçiş yaptım.

2005 yılında babam ile Furuno Denizcilik firmasından eğitimler alarak ve birlikte İstanbul Liman Başkanlığında sınava girerek T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığından Amatör Denizci (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü (KMT) belgelerini aldım.

Yelkenli teknem Phasalis ile bu tarihten itibaren tanışarak Yelken sporu ile uğraştım.

2005 yılında bir hip hop grubunun menajerlik, danışmanlık ve konser organizatörlük görevlerini yürüttüm.

Yine aynı yıl üniversitede aldığım mesleki eğitimlerimi ve iletişim gücümü arttırmak için, Oyakbank Genel Müdürlüğü Müşteri İletişim Merkezin’ de  mesleki iş hayatına başladım. Mesleki iş hayatımda aldığım görevler çeşitlenerek ING Bank’ da bankanın Kalite, Raporlama Risk İzleme, Kanal Geliştirme , Kapasite Planlama ve Performans yönetimi departmanlarında  2013 yılı Haziran ayına kadar devam etti.

2011 yılında kampçılık ve dağcılık ile tanıştım. Bu kapsamda yetkinliklerime, bungee jumping, yaz-kış kampçılığı, treeking, dağcılık ve bunların organizasyonlarda görevlerler alarak güç kattım.

2012 yılında dalıştaki eğitimlerime devam ederek Padi Emergency first responser eğitimi ve CMAS 3 Yıldız Balık Adam eğitimi ile devam ettim.

2012 yılında bu sefer, Savaş sanatlarından Whing Chun Kung Fu ile tanışarak merkez savunma, saldırı ve iç huzur kombinasyonu ile kendime yeni yetenekler kattım. 

2013 yılında dalış eğitimlerine yine devam ederek 13 adet uzmanlık alarak neticesinde Padi Assistant Instructor ve Padi Emergency First Response Instructor oldum.

2013 yılında mavi sevdalılarını bir araya getirmek ve su altındaki deneyimlerimi aktarmak için Cunda Dalış Topluluğu nu kurdum.

2014 yılında 300 Bar Dalış Merkezinde dalış camiasının değerli hocalarından Engin Kondul hocamızın asistanlığını ve teknoloji mentorlüğünü yaptım.

2015 yılında ATS Şirketler grubunda değerli dostum, kardeşim Aytekin Türker ile çalışmaya başladım.

2016 yılında Türkiye’ de telekom, bankacılık ve finans sektöründe önemli bir konumda olan bir bilişim şirketinde proje koordinatörlüğüne başladım.

Günümüzde mesleki iş hayatına bir yandan bir profesyonel olarak devam ederken

 Yürek Taşıyan Yollardaki Gezginliğim Esnasında Gördüğüm Her Hayali, Yeniden Başlayan Bir Gülümsemeyle Yaşatmaya Devam Ediyorum…

Yürüdüğüm Yürek Taşıyan Yollarda karşılaştığım, bana sabırla sürekli odaklanmayı ve rüzgara karşı yol almayı gösteren değerli dostum, kadim kardeşim Aytekin Türker in dediği gibi  “Tanrı Yarattıklarını Yarattıkları İle Korur”.

Yürek Taşıyan Her Hangi Bir Yolda Bir Gün Görüşmek Üzere , Pruvanız Neta Yolunuz Aydınlık Olsun

Celal Buğra Demirel 

Published by

Comments are closed.